Галокамера

Галокамера

Галокамера – приміщення, в якому відтворюється мікроклімат соляних шахт, що має профілактичну і лікувальну дію.

Еволюція будівництва соляних кімнат була пов’язана не зі складністю відтворення мікроклімату, а з можливістю дотримання цих параметрів протягом сеансів галотерапії саме на лікувальному рівні. Можливістю проведення сеансів одночасно для кількох людей, без ризику зараження патогенною флорою повітря в даному приміщенні. Повітря в приміщенні соляної кімнати має залишатися на тому ж рівні як до, так і після процедури.

Перші штучні соляні кімнати являли собою приміщення з розпилювачами соляного аерозолю, в одних випадках вологого, в інших – сухого.

Але для того, щоб почати процедуру, необхідно було заздалегідь підготувати приміщення. Під час процедури концентрація аерозолю поступово зменшувалася,і тому насичення приміщення соляним аерозолем проводилося кілька разів за сеанс. Дана методика викликала часто дискомфорт у відвідувачів, що виявлялося сльозотечею і сильним подразненням носоглотки – чханням та кашлем. Знову таки слизові оболонки за методикою галотерапії повинні знаходитися в мікрокліматі без різких змін складу повітря. У зв’язку з цим, наступні спроби звелися до будівництва галокамер (соляних кімнат) облицьованих соляної оболонкою – методом нашарування на стіни дрібної солі, товщиною шару від 6мм чистої 100% солі,або монтажем капсули з мінералу Галіт (кристали солі). Заміри параметрів мікроклімату в таких приміщеннях були придатні для проведення профілактичних процедур. З лікувальною метою необхідно було встановлювати додаткові джерела іонізації.

Поєднання двох типів штучних соляних шахт – пристрій розпилювач або аналогічні їм за дією галоіонізатора або галогенератора з приміщенням облаштованим мінералом галіт дав нарешті той вид галокамери яку можна використовувати:

• з метою профілактики та лікування захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів

• Користуватися приміщенням в будь-який момент без додаткового підготовчого часу для роботи галокамери

• Знаходитись у галокамері в будь-якому зручному для пацієнта місці, враховуючи рівномірний розподіл соляного аерозолю

• Приймати процедури без дискомфортних відчуттів під час неї.

Відзначимо так само важливість психосоматичних реакцій під час проведення процедур. Наявність умов для повноцінного розслаблення під час процедури – додатковий бонус в процесі одужання і відновлення організму. Тому важливі не тільки параметри фізичні – температура і вологість, що впливають на рецептори шкіри і слизових, але й слухові та візуальні подразники. Соляний аерозоль розширює судини, знімає спазм, знижує тиск, розслабляє. А із додаванням методик, які підтримують цей стан, посилиться ефективність процедури. Дизайнерські розробки, що імітують природні об’єкти (сталактити, сталагміти, гроти), підсвічування у вигідному ракурсі, спокійна музика дозволяють подумки перенестися за межі агресії зовнішнього світу.