Соляна кімната і дихальна гімнастика.

Соляна кімната і дихальна гімнастика.

Чи знаєте Ви, що цілу низку захворювань можна вилікувати за допомогою правильного дихання? 

Відомий лікар та вчений Константин Бутейко розробив унікальну методику дихання, яка є, по суті, системою дихальних вправ. Ця дихальна гімнастика базується на трьох принципах: неглибоке дихання, носове дихання, релаксація. Саме цей метод фізіотерапії ідеально поєднується з галотерапією (лікуванням в соляній кімнаті). 

Сучасний ритм життя має істотний вплив на те, як ми дихаємо. Постійний поспіх і стреси стали основним атрибутом сьогодення, і ми самі дивуємось, звідки цей постійний головний біль, хронічна втома і пригнічений настрій, не кажучи вже про ряд серйозних захворювань. Причина цього дуже проста: неправильне дихання. 

Помилкою є глибоке дихання, в результаті якого порушується баланс кисню і вуглекислого газу в організмі. Внаслідок цього спостерігається погіршення самопочуття (спазми бронхів і судин головного мозку, кінцівок, кишечника, жовчних шляхів; судини звужуються, а отже, кисню до клітин надходить менше; у клітинах змінюються біохімічні реакції і порушується обмін речовин).

Однак не варто впадати у відчай. Добра новина полягає в тому, що правильно дихати можна навчитися. В цьому допоможе вищезгадана методика Бутейка. Дихальна гімнастика і соляна кімната спрямовані, перш за все, на лікування захворювань органів дихання, таких як астми, бронхіти тощо, а також алергій різної етимології за допомогою повітря. Саме якість повітря і спосіб його вдихання є чинниками оздоровлення. Перш за все, повітря повинне бути свіжим, очищеним від пилу і мікроорганізмів, без домішок хімічних речовин. Саме таким воно є в соляній кімнаті. Виконуючи дихальні вправи в соляній кімнаті, де повітря насичене іонізованими частинками солі високої дисперсності, ми поєднуємо ці два чинника, і ефективність від дихальної гімнастики зростає в рази. 

Важливість дихання як функції важко переоцінити, адже від нього залежить робота всіх інших систем та органів. Тому правильне дихання є основою здоров’я, як фізичного, так і психічного. Коли ми здобуваємо контроль над своїм диханням, покращується серцева діяльність, нормалізуються пульс і тиск. Дихальні вправи в соляній кімнаті покращують роботу всіх органів дихальної системи і дозволяють аерозолю солі проникати глибоко в тканини організму.

Отже, дихальна гімнастика підсилює ефективність дії соляної кімнати, а соляна кімната підсилює дію дихальної гімнастики. Тому таке поєднання є дуже якісним при лікуванні і профілактиці захворювань органів дихальної системи.