Соляні кімнати. Ефективність.

Соляні кімнати. Ефективність.

Наше суспільство невпинно розвивається і рухається вперед. Це, безперечно, є позитивним. Але відомо, що кожна медаль має дві сторони. Розвивається і класифікація хвороб, з якими нам доводиться зіштовхуватися все частіше. Звичайно, зросла і кількість фармакологічних засобів для боротьби з тими чи іншими захворюваннями. Ефективні чи ні, вони не завжди є безпечними. Зазвичай, лікуючи одне захворювання, ми погіршуємо стан інших органів. Поліпрагмазія – наслідок надмірного захоплення медикаментами, яке є шкідливим, і може бути причиною самостійної патології – алергії.

За результатами досліджень в світі 25-30% людей страждають алергічними захворюваннями, причому рівень захворюваності на алергії продовжує зростати внаслідок впливу на організм хімічних та інших чинників довкілля. В тому числі:

15-20% – атопічний дерматит (в Україні 7,61%);

15-20% – бронхіальна астма (в Україні 5,78%);

7-10% – алергічні ринопаталогії (в Україні 4,86%).

Лікарі прогнозують, що протягом кількох наступних років більшість населення стане алергіками. Алергію вже називають хворобою XXI століття. 

Бронхіальна астма та алергічний риніт часто поєднуються (у 25-35% пацієнтів з алергією є бронхіальна астма, а у понад 85% хворих останнім захворюванням виявляються симптоми алергії).  

Альтернатива медикаментам – природні соляні шахти, або їх аналог – штучні соляні шахти (соляні кімнати). 

З відкриттям підземного відділення Української Алергологічної лікарні на базі соляної шахти в смт. Солотвино, Закарпаття, було проліковано 136 тис хворих.

Ефективність лікування за допомогою соляної терапії згідно з клінічними дослідженнями складає 90-95% у дітей і 82-86% у дорослих.

Принцип лікувальної дії соляної кімнати. Головними терапевтичними факторами в соляній кімнаті є наявність дрібно розсіяного аерозолю хлориду натрію (солі) низької вологості i оптимальної температури, та відсутність бактеріальної мікрофлори. 

Важливим елементом мікроклімату соляної шахти є високий ступінь іонізації повітря. Вдихання повітря соляної кімнати, що містить значну концентрацію легких від’ємних аероіонів хлориду натрію, має сприятливий вплив на функціональний стан нервової та серцево-судинної систем, на різні види обміну речовин, сприяє поліпшенню клінічних станів хворих з бронхіальною астмою, гіпертонічною хворобою (спостерігаються зниження тиску, сповільнення пульсу), зменшує інтенсивність запального процесу, гіпосенсебілізує до алергенів, підвищує імунітет, стимулює утворення вітамінів групи В, С, Д та накопичення їх у крові та тканинах. 

Дрібно розсіяний аерозоль хлориду натрію має протизапальну, бактерицидну, знеболюючу та десенсибілізуючу дію, покращує та відновлює кровообіг у пошкоджених ділянках шкіри та внутрішніх органів, регенерує колаген (білок що входить до складу шкіри та відповідає за її еластичність), стимулює ріст клітин, покращує обмін речовин в організмі. 

Під впливом соляної терапії у хворих з бронхіальною астмою відбувається поступове ослаблення і цілковите припинення астматичних нападів, поліпшення всіх показників функції зовнішнього дихання, особливо вентиляційних, що пов’язано з поліпшенням бронхіальної прохідності.  

У хворих з гіпертонічною хворобою спостерігається поступове зниження, а іноді й повна нормалізація тиску, поліпшення усіх показників гемодинаміки, виразне поліпшення стану здоров`я, повне  зникнення скарг, пов`язаних з гіпертонічною хворобою,  покращення різних біохімічних показників, а також показників ЕКГ (електрокардіографії).

Метод лікування в соляній кімнаті комбінується з абсолютною більшістю фізіотерапевтичних процедур.