Соляні шахти (соляні кімнати) та сфери їх застосування

Соляні шахти (соляні кімнати) та сфери їх застосування

В яких галузях перспективно і доцільно будівництво галокамер, або соляних шахт (соляних кімнат)?

Медичні установи. Галотерапія вже не просто новий тренд в галузі альтернативної медицини. Вона стала самостійним, науково доведеним підходом в лікуванні захворювань дихальних шляхів, дерматологічних проблем та ін. Більше того, актуальність її буде тільки зростати, враховуючи екологічну ситуацію, зростання захворювань «розвиненої цивілізації» – алергії, бронхолегеневі патології. За прогнозами лікарів протягом кількох наступних років більша половина населення стане алергіками. Алергія вже стала хворобою XXI ст. І галотерапія успішно використовується в її лікуванні. Наявність соляної кімнати в клініці, лікарні, чи іншій медичній установі на сьогодні стала необхідністю.

Фітнес і спортивні центри. Галотерапія позитивно впливає на дихальні шляхи, зменшуючи набряк слизової оболонки, і таким чином покращуючи дихальну функцію. Відповідно оптимізація дихальної функції підвищує спортивну активність і продуктивність. Додавання галотерапії у свій тренувальний режим сприяє підвищенню продуктивності спортсменів.

Санаторії та готелі. Наявність соляної кімнати в санаторії сприяє збільшенню кількості продаж путівок приватним особам (вже протягом першого року на 20%). Зібравшись відпочити і оздоровитись в санаторії, турист обирає той, де є більше різноманітних послуг для покращення стану його психічного і фізичного здоров’я. Така додаткова послуга як соляна кімната робить готель чи санаторій престижнішим і привабливішим для клієнта.

Косметологічні салони і салони краси. Галотерапія використовується не тільки для лікування, а й для підтримання краси і молодості організму. Соляна кімната замінює ряд косметичних процедур для покращення стану шкіри і волосся. Ще древні єгиптяни використовували сіль як косметичний засіб. Мікрочастинки солі містять природні антиоксиданти та очищаючі компоненти, що допомагають підтримувати тіло в тонусі. Дрібно розсіяний аерозоль хлориду натрію покращує та відновлює кровообіг у пошкоджених ділянках шкіри та внутрішніх органах, регенерує колаген (білок, який входить до складу шкіри і відповідає за її еластичність), стимулює ріст клітин, покращує обмін клітин в організмі, таким чином сповільнюючи старіння шкіри і організму в цілому. Соляна кімната в поєднанні з хромотерапією (лікування з допомогою кольору і світла) і звукотерапією з метою релаксації приводить ще більше клієнтів в салони краси.

Лазні. Сауни. Після відвідування сауни лікувальний ефект від соляної кімнати підвищується в кілька разів. Завдяки пару відкриваються пори шкіри, а також прогріваються легені. Тому корисні компоненти соляного аерозолю легше і глибше проникають в клітини тканин організму. Так соляна кімната створює омолоджуючий ефект на організм.

Приватні будинки і квартири. Широко використовуватись стала галотерапія «на дому». Щоденні сеанси в соляній кімнаті по 30 хвилин зміцнюють імунітет, знімають стрес, нормалізують артеріальний тиск, підвищують працездатність і сексуальну активність! Хлорид натрію підвищує рівень тестостерону, гормону, що відповідає за лібідо. Своїми лікувальними властивостями соляна кімната відновлює і зміцнює потенцію в чоловіків і лібідо у жінок. 

Підприємства з високим ризиком професійних захворювань. Повітря  робочої зони на таких підприємствах забруднюється шкідливими речовинами, які утворюються в результаті технологічного процесу. Ці речовини потрапляють у повітря у вигляді пилу, газів або пари і мають негативний вплив на організм людини. Це є причиною професійних захворювань. Тому на підприємствах з підвищеним рівнем пилу в робочих приміщеннях рекомендуються регулярні курси галотерапії для працівників з профілактичною метою. Достатньо 10-12 сеансів в соляній кімнаті 1-2 рази на рік для зменшення розвитку захворювань. Соляна кімната – найкращий помічник для підприємств, що дбають про здоров’я своїх працівників.

Оскільки галотерапія є актуальною практично у всіх галузях, будівництво соляних кімнат на сьогодні є вигідним вкладенням в здоров’я та бізнес.