Соляні шахти

Соляні шахти

Все частіше на форумах про здоров’я і медицину запитують про соляні шахти: що таке «соляні шахти», наскільки вони ефективні, які показання для лікування в них та ін. Інформації про соляну терапію насправді багато, та як же вибрати саме те, що потрібно? В наших наступних статтях ми дамо практичну інформацію і відповіді на найчастіші запитання про соляні шахти.

Про лікувальні властивості солі відомо вже давно. Лікувальний ефект соляної шахти був відкритий в середині XIX ст. в Польщі, в соляній шахті в місті Величка біля Кракова. Терапевт Ф.Бочковський помітив, що шахтарі, які працювали там, не хворіли астмою та іншими бронхолегеневими захворюваннями.


На базі цієї соляної шахти згодом відкрилася солелікарня. В 1960 році її відвідали вчені з Закарпаття, України. І в 1980 на базі Солотвинської соляної шахти вже була побудована спелеолікарня на чолі з відомим доктором медичних наук, професором Михайлом Торохтіним.

З часом спелеотерапія стала новим фізіотерапевтичним напрямком, більше того – дуже популярним. Сюди прибували лікуватися не тільки з України, а й з інших країн. Пацієнти знаходились на глибині 300 м від 7 до 10 годин, дихаючи повітрям, насиченим сіллю. І вже після двох-тритижневого курсу лікування почували себе значно краще.

Оскільки пропускна спроможність соляних шахт обмежена, а попит на лікування в них зростав, з’явилася потреба в штучних соляних шахтах, які б відтворювали мікроклімат природних соляних копалень. При створенні штучних соляних шахт важливу роль грають екологічність, відсутність різних хімічних елементів, концентрація солі в об’ємі повітря, дисперсність частинок солі, вологість, постійна наявність свіжого повітря. Тому дуже важливими є правильні розрахунки при проектуванні штучних соляних шахт, враховуючи усі фізико-хімічні параметри. Безпосередньо саме будівництво соляних шахт повинно бути якісним, щоб вони мали очікуваний лікувальний ефект.